Kvalita sekaček na trávu – infografika

Vždy jste toužili po dokonalém anglickém trávníku, ale nikdy po posečení nevypadal tak, jak byste si představovali? Možná jste na to šli ze špatného konce. Přední český odborník na sekačky a sekání trávy obecně Tomáš Šena na svém blogu publikoval kvalitní infografiku, se kterou se dneska podíváme, jaké jsou výhody vřetenových sekaček na trávu.

Nejprve pro vás máme špatnou zprávu – nejspíš máte doma stejně jako 95 % domácností rotační sekačku. Jenže pokud chcete opravdu krásný trávník, budete ji muset vyměnit za sekačku vřetenovou. Na obrázku si můžete prohlédnout, jak vypadá tráva sečená rotační a jak vřetenovou sekačkou. To je ale rozdíl, co říkáte?

Mezi hlavní výhody takto posečené trávy patří zdravé listy, svěží vzhled, její následná odolnost proti nemocem ad. Navíc můžete říct, že dbáte na tradice – vřetenové se totiž používají více jak 180 let, zatímco historie těch rotačních nesahá dále než do let šedesátých minulého století. Pokud chcete znát dalších 20 výhod vřetenových sekaček a třeba také to, na jaký povrch se hodí která sekačka, mrkněte na infografiku.

Které sekačky jsou vhodné na vysněný trávník?

Zdroj: senatomas.com