Současným světem hýbe nepředstavitelné množství informací. Denně se jejich počet velice zvyšuje – neustále přibývají nějaké nové, stávající se aktualizují… Lidé, kteří chtějí být v obraze, se musejí probrat mnoha zprávami, což jim zabere spoustu času. Nejde však jenom o dobu strávenou nad novinkami ze zajímavých oborů, jedná se též o psychickou náročnost se s uvedenými daty vypořádat dobře, rychle a dostatečně vstřebat jejich obsah. Právě tento fakt mohl přispět k vyvinutí infografik.

Co to je infografika?

Infografika usnadňuje čtenářům pojmout různé druhy informací. Infografiky mají za cíl jasně a ve stručnosti podávat informace tak, aby se u nich nemuselo namáhavě přemýšlet. Konkrétně se jedná o obrázek v dostatečné kvalitě, který představuje tiskovou zprávu, zajímavá data, novinky na trhu, různé zajímavé informace nebo problémy z nového úhlu.

Proč tvořit infografiky?

Existuje hned několik důvodů, proč se vyplatí věnovat pozornost infografikám. Především patří k moderním nástrojům v internetové propagaci. Jejich výhoda je, že se dají snadno sdílet na sociálních sítích, tudíž je lze zařadit mezi výborné možnosti ovládnutí těchto druhů médií. Mezi další přednosti se řadí i snadné a rychlé upoutání pozornosti uživatelů internetu.

Další benefity infografiky:

  • Zpráva je pro více lidí snadněji a rychleji pochopitelná.
  • Informace obsažené v infografice se lépe pamatují než v běžném textu.
  • K častějšímu sdílení přispívá vizuálně pěkný obsah (hezčí než například jinak běžné články).
  • Infografiky v kvalitním designovém a obsahovém provedení nalákají návštěvníky, kterým se provedení zalíbí a budou ho nadšeně sdílet dál.
  • Zvolená marketingová propagace vás posune blíž k vytyčenému cíli.

Máte zájem o vytvoření infografiky?

Jestliže přemýšlíte o tvorbě nové infografiky podle vašeho vlastního námětu, ale máte problémy s realizací, zkuste se nám ozvat. Velice rádi vám pomůžeme zhotovit poutavou infografiku na základě vašich nápadů.