Úraz na chodníku – infografika

Každým rokem se v zimě najde pár dní, kdy mrzne až praští. Pokud ještě k tomu napadne sníh, nevyhneme se situacím, kdy jsou silničáři (opět) překvapeni a soudní lidé raději auty vůbec nevyjíždějí. Necháme-li své miláčky na čtyřech kolech doma, pak se musíme do mrazu vydat po svých – a to je pak někdy na namrzlých chodnících pěkná klouzačka. Když si v zimě v důsledku namrzlého či neodklizeného chodníku zlomíte ruku, nohu nebo si jinak ublížíte, náleží vám v zákonem stanovených případech nárok na náhradu škody. Stejná nebezpečí na vás mohou čekat i v teplých letních měsících, kdy na vás může číhat uvolněná kachlička či jiné nebezpečí.

Od majitele komunikace, kterým je většinou obec, můžete získat desítky tisíc korun. K prokázání nároku na finanční odškodnění však potřebujete důkazy. Naše infografika vám poradí jaké.

Nikdy nevíme, co se z původně banální bolesti může stát. Třeba taková naražená kostrč dokáže člověka potrápit i několik měsíců a může vést i k pracovní neschopnosti. V takové chvíli se nám bude hodit vědět, jaké kroky podniknout pro to, abychom úraz zdokumentovali a mohli po majiteli chodníku, jenž nezajistil jeho schůdnost, žádat odškodnění – máme na to právo.

  • Zajistěte svědky. Vezměte si kontakt na okolojdoucí, abyste se na ně později mohli případně obrátit s žádostí o svědectví.
  • Zdokumentujte „místo činu“. Zapamatujte si co nejpřesněji místo události.
  • Zapojte policii a/nebo záchranku. Policie může pomoci s dokumentací případu a členové záchranné služby mohou posloužit jako svědkové.
  • Foťte. Vyfoťte či natočte místo, kde k události došlo.
  • Zapište si čas, kdy došlo ke zranění.
  • Popište prostředí. Zaznamenejte si údaje o stavu komunikace, povětrnostních podmínkách apod.

V případě, že jste měli tu smůlu a stalo se vám něco podobného, zkuste se obrátit sem. Vasenaroky.cz vám pomohou získat peníze, na které máte nárok. Výhodou je, že neplatíte žádné poplatky, pouze provizi ze získané částky ve výši 5 – 25 % a to jen v případě vyhraného sporu. Nic tedy neriskujete, nic neztratíte a můžete jen získat.

Doufejme, že tyto informace nebudeme v nejbližší době potřebovat. Znát svá práva se ale vyplatí – co kdyby…?

infografika-uraz-na-chodniku

zdroj: vasenaroky.cz

Download this infographic.

Embed Our Infographic On Your Site!