Také jezdíte do Rakouska? Přinášíme zajímavé výsledky statistik – Infografika

Rakousko je pro české turisty čím dál oblíbenější dovolenkovou destinací. Nejen, že to ke svým jižním sousedům máme blízko, zaručeným lákadlem je kvalita poskytovaných služeb, a to jak v horských střediscích v zimních měsících, tak i během celého roku ve městech, z nichž mezi návštěvníky zaručeně nejvíce bodují Vídeň a Salzburg, a dalších turistických destinacích.

Zimní sezona pro rakouská lyžařská centra znamená každoroční žně. Ta loňská (2015/2016) přinesla velmi zajímavé statistiky. Česká republika se podle nich totiž z evropských zemí umístila na 3. místě v nárůstu počtu přenocování v Rakousku (nárůst o 10,4 %), a to hned za Belgií (19,9 %) a Švédskem (16,8 %). Celkově se počet přenocování v Rakousku zvedl oproti předchozí sezoně o 6,6 %.

Zajímá vás, jaký typ ubytování návštěvníci této vyhledávané alpské země nejčastěji využívají a která z rakouských spolkových zemí hlásí nejvyšší nárůst počtu přenocování? Prohlédněte si infografiku pod článkem!

Infografika-prenocovani-v-Rakousku-dle-zemi 1 Infografika-prenocovani-v-Rakousku-dle-ubytovani 2 Infografika-prenocovani-v-Rakousku-dle-spolkovych-zemí 3

Zdroj: Dovolená v Alpách.com