Studenti a jejich platová očekávání – o kolik si Češi řeknou? – Infografika

Agentura Universum zkoumala očekávání studentů technických a ekonomických oborů napříč kontinenty týkající se jejich nástupních platů. Výsledky jsou překvapivé! Čeští studenti se totiž z tohoto sestaveného žebříčku ukázali jako skromnější než třeba Nigerijci nebo Kazaši.

Podle žebříčku očekávaných nástupních platů studentů sestaveného v loňském roce se jako „nejnenasytnější“ národ na poli technických oborů projevila Saudská Arábie. Studenti tam očekávají roční ohodnocení ve výši 79 646 EUR. V porovnání s Českou republikou, která v tomto hodnocení skončila na 45. místě, s očekávaným nástupním platem 10 881 EUR, tamější studenti techniky opravdu nemají problémy se sebevědomím. Druhou zemí žebříčku se stalo Švýcarsko, následované Spojenými arabskými emiráty.

A právě arabští studenti se objevili v čelních pozicích také ve druhé hodnocené disciplíně – jsou na první příčce žebříčku, a to v očekávání finančního ohodnocení u studentů ekonomických oborů; zde studenti doufají v 74 264 EUR ročně, oproti českým studentům se 40. místem žebříčku a platovými nároky jen 10 555 EUR ročně.

Jak jsme na tom jako národ se sebevědomím v oblasti osobního ohodnocení v porovnání s dalšími zeměmi? A kolik byste si řekli vy?

infografika- studenti

Zdroj: UniversumCzech.com