Rychlost českého internetu v září 2015 – Infografika

Portál adsl.cz provedl během září 2015 test rychlosti internetu v České republice. Data pro tyto zářijové statistiky jsou vzata z výsledků měření rychlosti všech návštěvníků adsl.cz, kteří si měřili svoji přenosovou rychlost přímo na portálem zprostředkovaném měřáku. Chcete znát výsledky? Pak čtěte dál a prohlédněte si povedenou infografiku, kterou k příležitosti zveřejnění výsledků výzkumu portál adsl.cz vytvořil.

Jaké výsledky tedy test přinesl? Mobilní internet v České republice posledních 20 měsíců zrychluje. Výjimka byla pouze minulý měsíc, kdy byl zaznamenán pokles. V září díky tomu mobilní internet zrychlil o raketových 16 %. Průměrná rychlost stahování byla 9,7 Mb/s a odesílání 4,0 Mb/s.

Pro tentokrát pomyslnou první příčku obsadili operátoři O2 a Vodafone. U obou byla v září naměřena rychlost stahování přes 10 Mb/sT-Mobile má o 0,6 Mb/s horší výsledky než konkurence. Každopádně všichni tři si ve srovnání se srpnem významně polepšili.

A jak je na tom pevný internet? ADSL internet v září zrychlil o 13% a atakoval historicky nejlepší výsledky. Průměrná naměřená rychlost stahování byla 9 Mb/sKabelový a Wi-Fi internet v tomto měsíci vykazoval téměř totožné hodnoty jako v srpnu.

Z pevných poskytovatelů se nejméně dařilo UPC. Naopak nejlépe si vedli operátoři O2 (ADSL připojení) a Avonet a Starnet (Wi-Fi připojení).

rychlost-internetu

Zdroj: adsl.cz