Kudy pěšky na Sněžku? – Infografika

Přesto, že jsme se začátkem tohoto roku dočkali nejen na horách sněhové nadílky, nikdo neví, jak budou české hory vypadat v období jarních prázdnin. Pokud se v té době chystáte do Krkonoš a chcete si být jisti, že i v případě, že už sníh bude ten tam, budete mít co podniknout, naplánujte si pro jistotu pěší výlet na Sněžku, naši nejvyšší horu!

V infografice, kterou vám dnes přinášíme, najdete tipy na ověřené pěší trasy vedoucí na Sněžku. Kromě délky trasy najdete v infografice i časovou náročnost výletu (a i náročnost finanční – v případě, že se rozhodnete přiblížit na Sněžku lanovkou). Praktickou součástí infografiky jsou i varování před nevhodným počasím na to vypravit se na výlet a mapa s tipy na zastavení a občerstvení.

Pokud se rozhodnete vyrazit na Sněžku, můžete využít moderní techniky a před výletem zkontrolovat na webkameře, jaká je aktuální viditelnost a povětrnostní podmínky.

Přesný popis pěších tras na Sněžku (schůdných hlavně v letním období) naleznete na stránkách HoreZdar.cz. Rozhodně se ale můžete na Sněžku vydat i v případě, že sněhová pokrývka vydrží – nazujte tolik milované i nenáviděné běžky!

pesky-na-snezku

Zdroj: HoreZdar.cz