Kouření vs. vapování – infografika

Kouříte a chtěli byste s tímto nezdravým zlozvykem přestat? Co takhle pro začátek vyměnit klasickou cigaretu za tu elektronickou, která do vašeho těla a okolí nevpravuje zdaleka tolik škodlivin, jako ona cigareta „normální“? Dnešní infografika vám přináší porovnání právě těchto dvou typů kouření.

Pro někoho bude možná překvapivá informace, že klasickou cigaretu si pravidelně zapálí každý 4. Čech. Co se týče e-cigarety – ty používá každý 106. Evropan. Zapálená klasická cigareta produkuje 4000 chemických látek, z nichž až 70 prokazatelně způsobuje rakovinu. Výskyt karcinogenů v páře e-cigarety je 10x nižší, než u cigarety klasické.

A co se takhle podívat na nejznámější chemikálie obsažené v cigaretovém kouři? Máme tu: kadmium, methanol, amoniak, nikotin, oxid uhelnatý, arsen, polonium, formaldehyd, kyanovodík, dehet, nitrosamidy či olovo. Tipnete si, které z nich jsou „pouze“ zdraví škodlivé, a které přímo jedovaté a rakovinotvorné? V páře e-cigarety chemikálií naleznete mnohem méně, a rozhodně budou méně toxické.

Věděli jste, že kouření klasických cigaret způsobuje úmrtí 1 člověka z 10, 20% všech kardiovaskulárních chorob, 75% chronických plicních nemocí a 30% nádorových onemocnění?

Tak co, půjdete si zakouřit?

kouření versus vapování

Download this infographic.

Embed Our Infographic On Your Site!