Kouření jako čtrnáctinásobný škůdce – Infografika

Kouření zdraví prospěšné rozhodně není, to je bez debat. Věděli jste ale, jak širokou škálu následků může tento zlozvyk mít? Kouření může mít na svědomí vznik až 14 typů rakoviny, a to v téměř jakékoliv části těla, i tam, kde byste to ani zdaleka nečekali… Jen se pozorně podívejte na infografiku, kterou vám dnes přinášíme.

Plíce jsou samozřejmě zasažena nejčastěji, na druhé příčce četnosti výskytu se pohybuje (s mírným odstupem od nejsilnějšího zabijáka) rakovina jícnu, úst a horního hrdla. Hned za nimi je však překvapivě onemocnění močového měchýře či střev, následováno dalšími postiženými orgány – ledvinami, žaludkem, slinivkou, játry.

Kampaň 80procent.cz zveřejnila na svých stránkách informaci, že zplodiny, např. radioaktivní Polonium 210, které se do těla dostanou při vykouření 6 krabiček cigaret, zatíží organismus stejně jako jeden rentgen plic. A teď si představte, co musí tělo těžkého kuřáka podstoupit, pokud je takový člověk kvůli opakovaným nemocem dýchacího systému posílán na rentgen plic v jednom kuse…

Kouření infografika

Zdroj: eXnico.cz