Ječmen není jen na pivo – Infografika

Ačkoliv je v naší zeměpisné šířce ječmen běžně spojován hlavně s procesem výroby piva, případně dalších (u nás již méně tradičních, nikoliv však méně oblíbených) alkoholických nápojů, například whiskey, málokdo ví, že může být tato plodina také prospěšná našemu zdraví. A to ve své čisté podobě – ve formě potravinového doplňku, prášku rozmíchatelného ve vodě.

Mladý ječmen dodávaný na český trh se pěstuje v horských oblastech státu Utah v USA. Z rostliny bohaté na chlorofyl, vitamíny a minerály se lisuje šťáva, která se suší a následně drtí. Prášek či kapsle, které si koupíte v lékárně nebo specializovaných prodejnách, mají pozitivní vliv na imunitu, napomáhají detoxikaci organismu a zrychlení metabolismu – a tudíž i hubnutí.

Příznivcům ekologického zemědělství a zdravého přístupu k výživě bude imponovat, že při výrobě nebylo použito žádných geneticky modifikovaných plodin ani chemických zemědělských a potravinářských přípravků, produkt je přírodně bezlepkový a vhodný pro vegetariány i vegany. Dejte si každé ráno něco pro zdraví… Na zdraví!

infografika mladý ječmen

Zdroj: Bylinky dnes.cz