Jaký je dnešní ajťák? – Infografika

Žijete v představě, že ajťáka poznáte na ulici na první pohled? A podle čeho? Možná moc koukáte na seriály a zapomněli jste, jak rychle jde doba… Manšestr ani zvláštní brýle už vám jako vodítko neposlouží, dnes už prostě jen tak nepoznáte, jestli v tramvaji sedíte vedle úspěšného podnikatele, umělce, sportovce nebo lékaře… nebo třeba IT specialisty.

Ajťák prostě není zákonitě jiný živočišný druh, je to jen profesionál na svém místě. Jak se k lidem s takovým vzděláním stavět, pokud chcete, aby pro vás pracovali? Co budou od svého zaměstnavatele dnešní IT profesionálové očekávat?

  • Ajťákům uděláte radost, když je budete podporovat v kreativních a obohacujících činnostech zajímavou prací. Stereotypy je dokáží ubít, stejně jako příliš direktivní vedení.
  • Dobré ohodnocení odvedené práce považují IT specialisté za samozřejmost, stejně jako stravenky nebo další obvyklé pracovní „benefity“.
  • Co ale dokáží na svém pracovním místě ocenit, je kvalitní a příjemné pracovní prostředí, možnost práce z domova nebo třeba dalšího vzdělávání. To jsou benefity, které vám profesionála ve firmě udrží.

Nadnárodní společnost Monster, specialista na vyhledávání pozic v oblasti informačních technologií, uskutečnila mezi lidmi tohoto povolání výzkum, a z jeho dat vytvořila pěknou infografiku. Tu naleznete pod naším dnešním článkem a v ní se dozvíte další zajímavé charakteristiky a očekávání IT specialistů.

Monster-Kdo-je-ajťák

Zdroj dat: Justit.cz