Jak se obléct na pohřeb – infografika

Obléct se správně na smuteční obřad není tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí dodržovat jednu zásadu – oblečení by mělo být decentní a v tmavých barvách, nejlépe černé. Pokud stále nevíte, co na sebe, v infografice se dozvíte vše podstatné.

  • Muži – základem je dobře padnoucí oblek, košile vždy s dlouhým rukávem, nejlépe pořídíte s klasickou bílou. Tu skvěle doplní černá kravata. Vše podtrhněte oblekovými botami rovněž v černé barvě. Cokoliv barevného rozhodně ne!
  • Ženy – vy máte na rozdíl od mužů dvě možnosti, buďto vsaďte na černý kostýmek s kalhotami či dlouhou sukní, nebo si vezměte delší černé šaty, které vás ale moc neobepnou. V tomto případě určitě nezapomeňte na černé punčochy. Obuv volte vždy uzavřenou. Faux pas spácháte odhalenými rameny, koleny a výstřihem. Příliš to také nepřehánějte s make-upem a ten nový růžový náramek nechte raději doma.
  • Děti – nikdo nečeká, že budou mít formální oblečení jako vy. I přesto ale volte spíše tmavší, decentní barvy, pokud máte košili neutrální barvy, oblečte je i do ní. Rozhodně ale zapomeňte na mikinu s batmanem. Pokud máte problém sehnat patřičnou obuv, v případě nouze postačí i klasické černobílé kecky.

 

Víte, jak se vhodně obléct na pohřeb?