Henna, nebo klasické barvy na vlasy? Infografika

Bio produkty zažívají svá zlatá léta a návrat k přírodní tradici se vrací i v podobě barev na vlasy. Proč totiž své vlasy zatěžovat chemickými přípravky, když můžeme sáhnout po listech henovníku bílého a obarvit si je přírodní cestou? S dnešní od BIOnatural.sk infografikou se podíváme na 20 důvodů, proč na vlasy používat hennu.

Už jsme si řekli, že henna je přírodní barva na vlasy, sehnat ji navíc můžete v mnoha odstínech, takže se v tomto ohledu vyrovná umělým barvám na vlasy. Vlasy navíc nebarví zevnitř, ale pouze je obalí zvenčí, takže je i šetrnější ke zdraví vlasů. Má také antibakteriální účinky, plní i funkci kondicionéru, podporuje růst vlasů, vydrží vám na hlavě déle, a dokonce při koupi ušetříte.

Už tyto důvody by vás měli přimět k tomu, abyste vyrazili do obchodu a hennu si koupili. Pokud ne, zde jsou další: Henna mimo jiné omezuje tvorbu lupů, regeneruje poškozené vlasy, stará se o pH pokožky, vyživuje kořínky a dodá vlasům lesk.  A pokud si zakládáte na originalitě, vězte, že můžete do henny dát prakticky cokoliv a že výsledek bude pokaždé trochu jiný, takže se vám nestane, že vaše vlasy budou vypadat úplně stejně jako vlasy kolegyně.

Proč používat hennu.

Zdroj: bionatural.sk