Čeho si všímat při výběru kufru – infografika

Víte, čeho si všímat při výběru kufru, abyste si pro sebe vybrali ten nejvhodnější? V následujícím příspěvku vám přinášíme užitečnou infografiku od iDnes.cz.

  • Vysouvací rukojeť. Při výběru kufru si pořádně vyzkoušejte funkci vysouvací rukojeti. Zvlášť pokud bude kufru používat více osob rozdílné výšky, pak je praktické, pokud bude rukojeť nastavitelná v několika výškách. Menší kufry mívají vícedílnou teleskopickou rukojeť. Ta je však náchylnější k poškození, proto je vhodnější, když je vedená vnitřkem zavazadla.
  • Zipy. „Látkové“ kufry mívají užitečnou vychytávku – zip po celém obvodu nebo třeba na svrchní části. Jeho rozepnutím zavazadlo zvětší objem o několik litrů. To se hodí například v situaci, kdy si chcete z dovolené přivézt pár věcí, na které by jinak už nezbylo místo.
  • Kolečka. Je dobré, když jsou kolečka částečně zapuštěná do těla kufru. Sice tak trochu ubírají vnitřní prostor, ale zase více vydrží drsnější zacházení na letišti. Lepší jízdní vlastnosti mají kufry s většími kolečky s širším rozchodem. Kromě hlavních dvou koleček může mít vaše zavazadlo ještě další, dodatečná, pro usnadnění manipulace. Oceníte je třeba v úzké uličce ve vlaku, kde kufr projede pouze bokem. Kolečka by měla jít v případě poškození vyměnit a pro delší životnost by měla mít kovová ložiska.
  • Zámek. Kufr si můžete koupit se zámkem na číselný kód nebo klasickým na klíček. Záleží jen na vás, jaké provedení vám více vyhovuje. I když má kufr zámek, nehřešte na něj a cenné věci si raději zabalte do příručního zavazadla, které máte stále na očích. Zámek totiž slouží především k tomu, aby se kufr při manipulaci samovolně neotevřel.
  • Vnitřní prostor. Praktické jsou dělené prostory, různé přihrádky a popruhy, pomocí kterých uvnitř dobře zafixujete náklad.
  • Držadla. Kromě vysouvací rukojeti by měl mít kufr ještě držadla pro snadnější přenášení a manipulaci. V ideálním případě po jednom držadle na boční a vrchní části.
  • Rohy. Na škodu rozhodně není, pokud má kufr zpevněné rohy. Lepší je, pokud budou zakulacené.

Čeho si všímat při výběru kufru - infografikaZdroj: data.idnes.cz

Download this infographic.

Embed Our Infographic On Your Site!