Brno na kole – infografika

Chodíte všude pěšky, jezdíte na kole, nebo se neobejdete bez svého automobilu? Pokud patříte do té prostřední skupiny, tak byste se měli přestěhovat do Brna. Tam se totiž počet kol za deset let (od roku 2001 do 2011) zvětšil o 60 % a dnes je, dalo by se říct, i jakýmsi praktickým módním doplňkem, který poslouží nejen k tomu dostat se do práce či do školy.

Nejfrekventovanější ulicí, co se týče počtu cyklistů v jeden den, jsou Nové sady, kde jich od rána do večera projede téměř jedna tisícovka. Typickým jezdcem je muž krátce po třicítce, který se na kole dopravuje do práce – cesta mu pak nezabere ani 30 minut. Brno také rádo investuje do cyklistiky, a to konkrétně do té rekreační, která investicemi převyšuje všechny ostatní dopravní prostředky, pro přesná čísla se podívejte do infografiky.

A investice se rozhodně vyplatila. Mezi již zmiňovanými lety vzrostl provoz kol na rekreačních cyklostezkách o skoro 200 %! Nejoblíbenější trasou je pak Svratecká, která se nachází mezi Komínem a Bystrcí. Za rekordní neděli se zde pohybovalo více jak 3 000 lidí. Tak šlápněte do pedálů a vzhůru na výlet do Brna.

Brno je cyklistů ráj.

Zdroj: Brnonakole.cz