7 kroků ke koupi nemovistosti

Krok 1. – Můžete požádat o úvěr?

Než se pustíte do jakéhokoli plánování, ověřte si, zda na hypotéku dosáhnete a jestli máte k dispozici počáteční vklad. Připravte se a nenechte se překvapit poplatky za vyřízení úvěru, za znalecký posudek nemovitosti a jiné hypoteční poplatky.

Krok 2. – Najděte si místo svých snů

Vytipujte si několik nemovitostí, v nichž byste mohli najít svůj nový domov. Kromě nemovitosti si prověřte i celou lokalitu a klidně dejte do řeči s místními. Ti vám nejlépe řeknou, jak se na tomto místě žije.

Krok 3. – Jděte do toho!

Máte vybráno? Udělejte kupní nabídku a dohodněte se s prodejcem na prodeji. Pokud budete jediný zájemce nebo potřebuje majitel nemovitost prodat rychle, smlouvejte. Ihned po koupi požadujte stažení nemovitosti z nabídky realit.

Krok 4. – Čas na hypotéku

Hypotéka je běh na dlouhou trať, proto nikdy nepodceňujte její podmínky. Při žádosti o ni si promyslete, zda chcete výši splátek zafixovat a na jak dlouho. Samozřejmostí je stanovení časového horizontu, v němž byste hypotéku rádi splatili.

Krok 5. – Zjistěte cenu nemovitosti

O odhadnutí ceny nemovitosti kvůli určení výše hypotéky se může postarat společnost, u níž budete mít úvěr veden, nebo se můžete obrátit na odborníky a nechat si provést kompletní analýzu. Toto řešení je pochopitelně o něco dražší.

Krok 6. – Oslavte svůj nový domov!

Jakmile dojde k ocenění nemovitosti, převedení vlastnických práv a k úspěšnému sjednání hypotéky, můžete bouchnout šampaňské a začít slavit. Gratulujeme, máte nový domov!

Krok 7. – Stěhování. Konečně!

Že je lepší vyhořet, než se stěhovat? To rozhodně neplatí, pokud si vyberete spolehlivou stěhovací firmu, která vám zaručí i zaplacení škod způsobených stěhováním vašich věcí. Začněte ladit interiér i exteriér podle svého gusta, zapište si do kalendáře první splátku a užívejte si svého nového bydlení!

7 snadných kroků