10 nejčastějších chyb nováčků ve vydělávání peněz na internetu – infografika

1. Přehlcení informacemi

Začátečníci se často zoufale snaží vše naučit velice rychle. Docílí tím ale maximálně toho, že svůj mozek přehltí informacemi. A nepomáhá tomu ani skutečnost, že nové informace se každých 18 měsíců prakticky více než ZDVOJNÁSOBÍ.

2. Nerealistické výsledky

Průměrný nováček v oblasti vydělávání peněz na internetu si kvůli ovlivnění různými marketingovými guru vytvoří iracionální přesvědčení o tom, že může vydělat snadno veliké množství peněz. A to vše navíc ve směšně krátkém časovém úseku.

3. Prokrastinace

Jelikož 95 % pracujících dospělých alespoň jednou v životě pracovalo pro někoho jiného, po započetí života na volné noze jsou tito lidé vystaveni změně – najednou musí všechna rozhodnutí činit úplně sami. Mnoho lidí potom má tendenci vše odkládat a tím pádem propadne prokrastinaci.

4. Nekoupí si doménu se svým jménem

Většina nováčků nevidí podnikání na internet jako dlouhodobý byznys, a dokonce i lidé, kteří s vyděláváním peněz na internetu začali proto, aby dosáhli dlouhodobého úspěchu, nepomýšlejí na to, že by si měli zaregistrovat doménu ve tvaru JMÉNOPŘÍJMENÍ.CZ (.COM).

5. Nezačnou s vlastními produkty

Velká část nováčků v oblasti internetového marketingu se nechá ukolébat mýtem o tom, že affiliate marketing je hlavním způsobem, jak na internetu vydělat peníze. Většina amatérů se tedy drží (s chabými výsledky) propagování produktů a služeb jiných lidí zuby nehty a neposunuje se dále.

6. Nesoustředí se na seznam emailů

Většina začátečníků ani nepomyslí na to, že by měli začít s budováním seznamu e-mailových adres (tedy uživatelů, kteří souhlasili s odběrem jejich e-mailů). Jednoduše to nepovažují za důležité, což je samozřejmě obrovská chyba.

7. Posílají necílenou návštěvnost

Nezkušení jedinci nebudou schopni vidět rozdíl mezi cílenou a necílenou návštěvností. Veškerý traffic tak vidí jako „rovnocenný“. Právě proto mají nováčci nereálnou představu o tom, že vydělají hromadu peněz, pokud získají 1 milion kliknutí z jakéhokoliv zdroje.

8. Podnikání neberou vážně, stavějí se k němu jako k hobby

Většina nováčků přijde na internet s cílem „otestovat vody“, místo toho, aby zde přišli s cílem vybudovat své impérium. Ještě horší je to, že velké množství lidí na internet přichází jen s cílem přežít!

9. Snaha pracovat sám

Internetoví nováčci raději sami bastlí PPC, SEO, grafiku nebo programování, jelikož tento způsob nevyžaduje jednání s lidmi. Klíčem je ale dělat hlavně to, v čem jste opravdu dobří, a na ostatní práci si najmout lidi.

10. Nemají mentora

Kvalifikovaný kouč si většinou účtuje sumy v řádech desetitisíců korun, což spolehlivě odradí velké procento začínajících. Proč ale nenavštívit sraz online podnikatelů, kde můžete dostat úžasné rady k nezaplacení, a to naprosto zdarma?

10 nejcastejcich chyb novacku ve vydelavani penez na internetu - infografikaZdroj: tomasponer.cz a znuly.cz

Download this infographic.

Embed Our Infographic On Your Site!